ÖVRIGT / Speglar / Spegel 6002273
*
nr 600 2273
Spegel
1800-tal, höjd: 58
Utrop:
100 kr
Såld:
1.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 21 september 2009
kl 18:21:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
19/9 12:18:51
1
250 kr
19/9 23:53:19
2
150 kr
19/9 23:54:00
2
250 kr
19/9 23:54:41
2
300 kr
20/9 20:41:15
3
500 kr
20/9 21:14:13
4
500 kr
20/9 21:17:17
4
550 kr
20/9 22:35:18
3
600 kr
21/9 08:25:31
4
650 kr
21/9 10:34:45
5
1.100 kr
21/9 17:21:50
3
1.000 kr
21/9 17:22:24
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
nr 600 2273
Spegel
1800-tal, höjd: 58
Utrop: | 100 kr |
---|---|
Såld: | 1.200 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 21 september 2009 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
19/9 12:18:51 | 1 | 250 kr |
19/9 23:53:19 | 2 | 150 kr |
19/9 23:54:00 | 2 | 250 kr |
19/9 23:54:41 | 2 | 300 kr |
20/9 20:41:15 | 3 | 500 kr |
20/9 21:14:13 | 4 | 500 kr |
20/9 21:17:17 | 4 | 550 kr |
20/9 22:35:18 | 3 | 600 kr |
21/9 08:25:31 | 4 | 650 kr |
21/9 10:34:45 | 5 | 1.100 kr |
21/9 17:21:50 | 3 | 1.000 kr |
21/9 17:22:24 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27